Shirodhara

Shirodhara

Sirodhara neboli masáž třetího oka, je masáž, při které ze speciální indické nádoby pomalu vytéká tenký pramínek zahřátého oleje na oblast mezi obočím (6. čakra).
Tento druh masáže má tvz. anti-aging účinek - při pravidelném provádění zpomaluje stárnutí organismu. Mimo to má silné pročišťující účinky, zlepšuje paměť a působí blahodárně na nervový systém.
Před samotnou Shirodharou masér nejprve provádí masáž hlavy, krku a šíje k rozproudění cirkulace krve v této oblasti a připravuje tak organismus na samotnou proceduru.
Shirodhara = tenký pramínek teplého oleje stékající na oblast čela a rozlévající se dále do pokožky hlavy a vlasů. Masér přitom jemnými pohyby masíruje vlasovou pokožku. 
Tato procedura má silné detoxikační účinky na náš organismus. Ajurvédský olej se dostává do krevního řečiště tou nejpřirozenější a zároveň nejefektivnější cestou - vlasovými kořínky. Obsahuje silné množství minerálních látek, antioxidantů a zpomaluje stárnutí pokožky i vlasů. V Indii a na Srí Lance se olej používá také k zakrytí známek prvních šedivých vlasů.
Lidem, kteří trpí častými migrenám, různými bolestmi hlavy nebo mají problémy se spánkem se doporučuje kúra 6-ti masáží v krátkém čase po sobě (například jednou za dva dny).

Cena: 60 min.     1.100,- Kč (zahrnuje 20 min. masáž hlavy krku a šíje a následnou Shirodharu 40 min.)